A függönykarnisok azonban sokkal több mindenre hatással vannak, mint ahogy azt gondolnánk. Emiatt is fontos a különböző típusokat ismerni, hiszen csak így tudjuk az igényeinknek, valamint a szobák lehetőségeinek megfelelő darabot választani. Ebben a cikkben a mennyezeti függönykarnist mutatjuk be részletesebben.
Mit érdemes tudni a mennyezeti karnisokról?
A
mennyezeti függönykarnis nevéből adódóan nem az oldalfalra, hanem a mennyezeti rögzítéshez alkalmas karnis. Ezeket változatos méretben és anyagban találhatjuk meg. Kimondottan tipikus a műanyagból készült sínes megoldás, amely célja, hogy a karnis minimálisan legyen szembe tűnő. Emellett azonban a valamivel látványosabb, fémből készült darabokat is megtalálhatjuk, melyek ideálisak lehetnek egy minimalista vagy egy indusztriális stílusú lakásba.
Mikor válasszunk mennyezeti rögzítést?
A mennyezeti függönykarnis elsődlegesen abban az esetben tipikus választás, amennyiben az ablak és a plafon között nincs elegendő hely. Ebben az esetben ugyanis az oldalfali felszerelés nem különösebben esztétikusan, vagy egyáltalán nem megoldható.
A másik gyakori ok a mennyezeti rögzítés választása mellett a karnis elrejtése. Hiszen nem mindenki szereti a karnisokat, elrejtésük pedig bizony nem lehetetlen egy megfelelően kiválasztott karnissal. Ezen karnisok esetében – amennyiben a karnis elrejtése a cél – a legkevésbé látványos kinézet igazán gyakori. Annak érdekében, hogy alig észrevehető legyen, az olyan apró részletekre is figyelnek a gyártók, mint például a
függönycsipesz elrejtése. Ezt továbbá úgy is megoldhatjuk, hogy drapériát teszünk a karnis elejére.
Végezetül, a mennyezeti karnisok nagyszerűen képesek optikailag nyújtani a belmagasságot, az ablakok nagyságát, ezzel tágasabbá téve a teret.
A fotó forrása: Redzen – stock.adobe.com
(Webrádió)
Véleménye van? Szóljon hozzá!