Vajon Ön tudja, hogy milyen szakaszokból áll a haj növekedése?

PR-cikkek , 2025.04.25

Kevesen vannak tisztában azzal, hogy a hajnövekedésnek milyen fázisai vannak. Azzal azonban sokan szembesülnek, hogy hullani kezd a hajuk, kopasz területek jelennek meg a fejbőrön.

Haj
Számos okra vezethető vissza a kopaszság és a hajhullás, melyek többsége kezelhető. Napjainkban a hírekben is olvashatunk modern eljárásokról, melyek segíthetnek visszanyerni dús frizuránkat.

A Hair Up Clinic FUE hajbeültetése kedvező árakon kínál megoldást, méghozzá olyan innovatív eljárás segítségével, mely kíméletesen és hosszú távon küszöböli ki a problémát. Nézzük, milyen folyamata van a hajnövekedésnek, amely rend felborulása kopaszságot okozhat.

A haj növekedési szakaszai

Három fázisból áll a haj növekedése, melyek közül az első a leghosszabb időtartamot felölelő anagén szakasz. Ekkor van a hajszál a növekedési fázisban, mely évekig is eltarthat. Mivel nem minden hajszál van egyszerre ugyanabban az időszakban, így mindig megújul és növekszik hajunk. Az anagén szakaszban a hajhagymák folyamatosan az új hajszálakat termelik.

Ezt követi a katagén fázis, amikor néhány hétig átmeneti időszakot élnek meg a hajszálak. A hajhagymák zsugorodni kezdenek, és nem nő tovább a hajszál sem. Legvégső fázis a telogén, vagyis a nyugalmi, mely végén a hajszál kihullik. Egyébként napi 50-100 hajszál elvesztése normális folyamat eredménye, ennél nagyobb hajhullásnál mielőbb keressünk fel szakembert.

Férfiak és nők egyaránt érintettek

A hajtüsző általában 10-25 alkalommal képes a növekedési folyamat alatt új hajszálakat előállítani. Így idősebb korban már előfordul, hogy megritkul a haj vagy éppen kopaszodik a fejbőr. Korábban is előfordulhat, hogy időszakosan vagy véglegesen elveszítjük hajunk egy részét. A leggyakoribbak a genetikai tényezők, melyek miatt kopaszodásnak indulhat a fejbőr. Az androgen alopecia olyan öröklött állapot, mely mindkét nemet érintheti, és a fej bizonyos területein indul meg emiatt a hajvesztés.

A férfiaknál a fejtetőn jelenhet meg, vagy M alakban húzódik vissza a hajvonal, míg a nők esetében a fejtetői hajhullás jellemzőbb, míg a hajvonal visszahúzódás nem gyakori. Az ilyen jellegű kopaszodásra megoldást kínálhat a kíméletes FUE hajbeültetési eljárás.

A FUE beültetésről

A technológiai újítások a hajbeültetés területét sem kerülték el, így alakulhatott ki a FUE módszer, mely speciális eszközök segítségével, szinte fájdalommentesen oldja meg hajproblémánkat. A mikrosebészeti eljárás során a megmaradt egészséges hajszálakat távolítják el úgynevezett punch tű használatával, majd apró sebzéseket ejtenek a kopasz területeken és a graftokat, vagyis a hajszálakat és a körülöttük lévő szöveteket, ültetik be ezekbe.

Mivel igen kicsiny sebzésekről van szó, így a gyógyulási folyamat is jóval gyorsabb, mint más hajbeültetési módok esetében. Arról nem is beszélve, hogy kevesebb fájdalommal jár és hosszú távon kínál megoldást a kopaszságra. A haj növekedési irányát figyelembe véve tudja a sebész beültetni a szálakat, így természetes hatást kelt majd hajkoronánk.

(Webrádió)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!