Zambó Péter, az Agrárminisztérium (AM) erdőkért és földügyekért felelős államtitkára a Téry Ödön Nemzeti Turistaház-fejlesztési Program (TÖP) keretében felújított létesítmény ünnepélyes átadásán kiemelte: egy erdei kulcsosház nem pusztán turisztikai fejlesztés, hanem megmutatja a magyar erdőgazdálkodás munkáját is.
Kifejtette: az állami erdészeti társaságok fenntartható erdőgazdálkodásból származó bevételének egy része - kormányzati forrásokkal kiegészülve - közjóléti szolgáltatások fejlesztését segíti.
Az állami tulajdonú erdészeti társaságok az erdei turisztika fenntartására és fejlesztésére évente mintegy 4 milliárd forintot költenek, ezzel pedig évi csaknem 40 milliárd forint rekreációs érték jön létre – hívta fel a figyelmet.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!