A lobogót Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében, a Himnusz hangjaira a honvédség díszegysége vonta fel az Országház előtt. Az eseményen közreműködött a Magyar Honvédség központi zenekara és a 32. Testőrezred díszegysége.
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete.
Munkaszüneti nap 1989-ben volt először, 1990 óta pedig hivatalos nemzeti ünnep.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!