Mérsékelt, a józan észre támaszkodó KDNP-frakciót ígért Rétvári Bence

Belföldi hírek, 2026.04.30

Mérsékelt, a józan észre támaszkodó KDNP-frakciót ígért a képviselőcsoport vezetője csütörtöki Facebook-bejegyzésében.

Rétvári Bence a III. Összmagyar Anyanyelvi Táborban Sátoraljaújhelyen
Rétvári Bence a kereszténydemokrata frakciót úgy jellemezte, hogy radikálisan mérsékelt lesz és szélsőségesen a józan észre fog támaszkodni. Az ígérte, hogy az Országgyűlés elé kerülő javaslatokat nem a beterjesztője, hanem a tartalma szerint ítélik majd meg.

Az elmúlt 16 évben a parlamenti és azon kívüli ellenzéki pártok egyrészt mindent "élből elutasítottak", amit a kormány javasolt, másrészt külföldön keltették rossz hírét az országnak. Az ellenzéki pártok versenye arról szólt, hogy ki utálja jobban a kormányt, ki dühösebb, ki mond durvábbakat, amiben végül a Tisza nyert - írta.

A KDNP az ellenzéki stílust másként képzeli el, a "Mocskos Fidesz!"-re nem a "Mocskos Tisza!" a válasza, hanem a "Hajrá, Magyarország! - közölte Rétvári Bence.

A politikus azt írta, hogy sok seb esett a nemzet testén a választási kampányban, amelyek még nem gyógyultak be az emberi, családi viszonyokban.

"Mi nem a feszültség fenntartásán fogunk dolgozni, hanem az ország építésén" - fogalmazott.

Fotó: MTI/Archív
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!