Varga-Bajusz Veronika: a Pannónia Ösztöndíjprogram sikersztori

Belföld, 2024.12.09

(MTI) - Sikersztoriként értékelte a a Pannónia Ösztöndíjprogramot a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára a program "nagykövetei" számára rendezett ünnepi vacsorán hétfőn Budapesten.

Varga-Bajusz Veronika a Pesti Vigadóban megtartott rendezvényen köszöntőjében felidézte, hogy amikor a magyar hallgatókat igazságtalanul kizárták az Erasmus Programból, a hallgatók, az egyetemek, a Tempus Közalapítvány, az oktatási ágazatot támogató más szervezetek és a kormány gyorsan és határozottan cselekedett: a közös munka eredményeként pedig rekordidő alatt indult el az ösztöndíjprogram, amely biztosítani tudja a magyar egyetemi polgárok mobilitását.

A Pannónia program az alappillérek adta lehetőségek, az ösztöndíjak mértéke és a külföldön szerzett kreditek teljes beszámíthatósága révén jóval bővebb kereteket biztosít, mint azt az Erasmus teszi, és azért is siker, mert a magyar hallgatók éltek a lehetőséggel.

Több ezren jelentkeztek és kimagasló eredményeket értek el, ezzel nemcsak saját maguk rátermettségét, tudását és tehetséget, hanem a magyar felsőoktatásban rejlő potenciált is bizonyították - hangsúlyozta.

Az államtitkár a program nagyköveteinek tevékenységét méltatva úgy fogalmazott, hogy nekik óriási szerepük volt a sikerekben, ők voltak az elsők, a bátrak, akik nekivágtak a sokszor ismeretlen országokba vezető kalandnak, akik hittek magukban és a programban.

Az ösztöndíjprogram jelmondata: "Mi a világra nyitunk!" - ismertette a politikus, hozzáfűzve, hogy a program nagykövetei elvitték a magyarok hírét az Egyesült Államokba, Kínába, Japánba, Kazahsztánba, Európa szinte minden országába, és mindenhol helyt tudtak állni, hallgatóként, kutatóként, emberként.

Megmutatták azt is: milyen külföldön tanulni, kutatni, élni, szórakozni, más kultúrákat megismerni, és nem utolsósorban azt is, hogyan lehet a TikTokon hasznos információkat fél percben, humorosan átadni - hangsúlyozta az államtitkár.

"A nagykövetek az úttörőszerep vállalásával, a hírvivői feladatok ellátásával és a tanulmányi követelmények teljesítésével minden olyan magyar egyetemista számára példaképek lettek, aki szeretne külföldi tapasztalatokat szerezni, de inspirációt és bátorítást keres, mielőtt belevágna a kalandba" - mondta, hozzáfűzve, hogy ők példaképek azon külföldi hallgatók számára is, akik szeretnék magukat megméretni, tudásukat elmélyíteni valamelyik magyar egyetemen, mert bizonyították, hogy az itthon kapott szellemi és gyakorlati muníció a világ bármely pontján megállja a helyét.

Varga-Bajusz Veronika köszöntője végén további hasonló sikereket kívánt a nagyköveteknek a jövőre nézve további tanulmányaikhoz és karrierjükhöz.

Bodrogi Richárd, a Tempus Közalapítvány főigazgatója elmondta, azért is fontos ez a rendezvény, mert alapesetben ritkán találkozhatnak személyesen hallgatókkal. Az esten résztvevőket a Pannónia Ösztöndíjprogram tevékenysége gyümölcseinek nevezte.

Ez a program számos olyan problémát orvosol, amelyeket más programok nem, és szervesen is egyre inkább beépül a hallgatók tanulmányaiba - fogalmazott.

A Pannónia Ösztöndíjprogrammal egy rövid távú mobilitás keretében akár kutatási tevékenységet is lehet folytatni - ismertette a főigazgató, hozzáfűzve, hogy sikerült elindulni egy úton, és a program megfelel az élvárásoknak.

(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!