Jelképezhetik a szeretetet, az elköteleződést, az összetartozást, és mindegyik egy-egy fontos életeseményhez kapcsolódik.
Az alábbiakban bemutatjuk az
esküvő és a lánykérés legfontosabb kellékeit: a lánykérő, az eljegyzési-, a kísérő-, a karika- és a jegygyűrű fogalmát, jelentését és szerepét. Mindegyik típus egyedi módon járul hozzá az élet legszebb pillanataihoz.
Lánykérő gyűrű és eljegyzési gyűrű – mi a különbség?
Manapság a leggyakrabban ugyanazt jelenti ez a két elnevezés, ugyanis a legtöbbször egy szoliter típusú gyűrűvel kéri meg szíve választottja kezét a férfi, ami ezért mind a két elnevezést magán viselheti.
Ez általában egy vékony, kecses gyűrűt takar, egy drágakővel vagy több kisebbel. Népszerű a gyémánt, de más drágakövek, illetve Swarovski-cirkónia is kerülhet bele.
Egy régi családi ékszer is a kiszemelt hölgy ujjára kerülhet ilyenkor, de újonnan vásárolt darab is lehet, a lényeg, hogy elengedhetetlen része a lánykérésnek, ezzel válik teljessé és tökéletessé ez az életre szóló pillanat. Hagyományosan a bal kéz negyedik ujján viselik a hölgyek az eljegyzési gyűrűt.
A jegygyűrű is több típust takarhat
A jegygyűrű lehet az eljegyzési gyűrű, de nem feltétlenül ugyanaz a két fogalom. Ezt a kifejezést ugyanis a karikagyűrűre értjük abban az esetben, ha például a lánykérés a karikagyűrűvel történik – amit majd a későbbiekben mutatunk be –, mert ilyenkor nemcsak a házasságkötéskor használatos ez az ékszer, hanem már a nagy kérdésnél is. Egészen a nagy napig ezt viselik a pár tagjai, majd utána is. Hagyományosan először a bal kezükön, majd a jobb kezükön hordják, de ez természetesen nincsen kőbe vésve.
Tehát röviden: a jegygyűrű lehet a karikagyűrű szinonimája, de az eljegyzéskor is adhatnak jegygyűrűt. Az esküvő után pedig lehet ugyanaz az ékszer az eljegyzési és a karikagyűrű.
Kísérőgyűrű a karikagyűrű mellé
Erre akkor van szükség, ha karikagyűrűvel történik az eljegyzés, aminek ilyenkor még jegygyűrű az elnevezése, ahogy az előbbiekben részleteztük. Mivel napjainkban az esetek többségében az eljegyzési gyűrűvel kérik meg a lány kezét, ez a hagyomány már kiveszőben van. Régebben nagyobb volt a jelentősége, a férfi házasulási szándékának komolyságát fejezte ki vele. Most pedig lássuk a már sokat emlegetett karikagyűrűt!
Az összetartozás jelképe
A karikagyűrű az esküvői szertartás szerves része, egymás jobb kezének gyűrűsujjára húzzák fel a pár tagjai. Hagyományosan aranyból készül, általában egyszerűbb, szimmetrikus kialakítású, manapság már használatosak drágaköves karikagyűrűk is.
Míg az eljegyzési gyűrű leginkább meglepetés, a férfi egyedül választja ki, a karikagyűrűt közösen vásárolják meg.
A FEIL kínálatában mindenféle típus megtalálható, egyedi ékszereket is készítenek, hiszen ezek a különleges pillanatok ékszerrel lesznek teljesek.
(Webrádió)
Véleménye van? Szóljon hozzá!