Egy modern szemlélet a logisztikában

PR-cikkek , 2025.02.05

A hírekben gyakran lehet hallani olyan ügyfélpanaszokat, amelyek arra vonatkoznak, hogy a vásárlók azért elégedetlenek egy céggel, mert a megrendelt árucikkeket nagyon lassan kapták meg.

Logisztika Minden esetben arra kell törekednünk, hogy a megrendelés leadásától a termékek kézbesítésig tartó időintervallum minél rövidebb legyen. A mai felgyorsult világban ugyanis az emberek számára már alapelvárás, hogy mindent a lehető leghamarabb kézhez kapjanak.  

Amennyiben házon belül nem tudjuk biztosítani ezt, akkor érdemes fontolóra venni a Boxy Logisztikai Zrt fulfillment szolgáltatásának igénybevételét, így ugyanis a logisztikával kapcsolatos feladatok terhe teljes egészében lekerülhet a vállunkról.  

Ma már vannak olyan módszerek, amikkel növelhetjük a hatékonyságot, ezek közé tartozik a cross-docking rendszer is, amiről most kicsit bővebben is beszélünk.

Mi az a cross-docking rendszer?

A cross-docking az ellátási lánc fogalmába tartozó menedzsment eszköz, amelynek konkrét célja az, hogy a raktározási és logisztikai költségeket minél alacsonyabban tudjuk tartani. Ez pedig a just-in-time szemlélet és a termékek raktárban töltött idejének minimalizálásával érhető el.  

Ennek a megoldásnak az a lényege, hogy megszűnik a hagyományos értelemben vett raktárkészlet, ami azt jelenti, hogy a termékek folyamatos mozgásban, áramlásban vannak az ellátási láncon belül. A logisztikai központ nem a termékek tárolására fókuszál, hanem azok gyors kezelésére.

Milyen előnyei vannak, ha ilyen rendszert alkalmazunk?

A cross-docking rendszer alkalmazásának számos pozitívuma van, ami miatt érdemes fontolóra venni a kialakítását. Mivel az árucikkek egyáltalán nem, vagy csak rövid ideig tartózkodnak a raktárban, így csökkennek a tárolási költségek.  

A termékek közvetlenül jutnak el a vásárlókhoz, aminek köszönhetően gyorsabbá válik a kiszállítás és a megrendelések teljesítése. A gyors áramlás miatt pedig kevesebb készletre van szükség, ami pozitívan hat a készletgazdálkodásra.

Több típusa is létezik…

Ennek a rendszernek többféle változata is ismert, létezik egy-, két-, illetve többlépcsős cross-docking is. Az, hogy melyik lesz az ideális megoldás, cégenként változó lehet. Minden esetben fel kell mérni a logisztikai infrastruktúrát, a technológiai hátteret, de az árucikkek jellege és a piaci igények is fontos szempontok lehetnek.  

Nem vitás, hogy amennyiben webshopot üzemeltetünk, arra kell törekednünk, hogy a vásárlóinkat minél gyorsabban kiszolgáljuk, a megrendelt termékeket pedig a lehető leghamarabb eljuttassuk hozzájuk. Ez azonban csak akkor valósulhat meg, ha nyitottak vagyunk a fejlődésre és az olyan innovatív módszerek alkalmazására, mint amilyen a cross-docking is.

Akkor is van megoldás, ha nem szeretnénk a logisztikai teendőkkel foglalkozni, ez esetben remek alternatíva lehet a Boxy Logisztikai Zrt szakemberei által kínált fulfillment szolgáltatások igénybevétele.  

(Webrádió)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!