Hogyan lehet megelőzni a kerti baleseteket?

PR-cikkek , 2024.12.22

Nemcsak a barkácsolás, hanem a kerti munka is tartogathat veszélyeket. Hogyan lehet kivédeni őket? A cikkben összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, amelyek segítségével növelhetjük a biztonságot.

Ültetés
Érdemes előre gondoskodni, hogy később, ha esetleg probléma adódik, akkor csak a lábadozásra kelljen koncentrálni. Ezért célszerű biztosítást kötni, jó választás például a Genertel Biztosító balesetbiztosítása.  

Fontos a tervezés

Tervezés nélkül nem érdemes elkezdeni a kerti munkákat. Ha a figyelmetlenség miatt sor kerül egy balesetre, akkor akár hosszú hetek, hónapok rámehetnek a lábadozásra.

  • A kerti munkavégzés során figyeljünk a szükséges védőöltözék beszerzésére.

  • Ellenőrizzük az elektromos vagy benzinmotors eszközöket, hogy megfelelő állapotban vannak-e

  • A kerti munkálatokat célszerű megtervezni, alaposan átgondolni, hogy mire lesz szükség, milyen eszközöket kell használni és hogyan lehet tisztán tartani a munkaterületet. Ez különösen akkor fontos, ha gyerekek is vannak a háznál.  

Mire érdemes még figyelni? 

Ahogy az előző bekezdésben is említettük, az előzetes tervezés rendkívül fontos. Érdemes olyan lábbelit hordani, amely védi a bokát. Fúrás, faragás vagy favágás esetén szükség van védőszemüvegre. Továbbá fontos a kesztyű viselése is, amellyel megelőzhetőek a vágások.  

Az elektronikus vagy benzines eszközök esetében a használatkor fontos a védőöltözék viselése. Továbbá ezeknek az eszközöknek a használatakor rendkívül körültekintőnek kell lenni, például komoly veszélyt jelenthet az áramütés. Ezt nemcsak a rossz állapotban lévő gépek okozhatják, hanem a nem megfelelő használat is. Például, ha valaki a fűnyírót áttolja a vezetéken.

A vegyszerek használata során arra kell nagyon figyelni, hogy ne kerüljön a szervezetbe mérgező anyag. A vegyszereket minden esetben olyan elérhetetlen helyen kell tárolni, ahol a gyerekek semmiképp sem érik el. Amennyiben baleset történik, azonnal forduljunk orvoshoz és vigyük magunkkal az adott vegyszert, amely okozta a mérgezést.  

Ha már megtörtént a baj…

Eddig a megelőzéssel foglalkoztunk, de érdemes arra is kitérni, hogy mit kell tenni, ha megtörténik a baj. Fontos, hogy mindig legyen a zsebünkben a telefonunk. Ha ugyanis probléma van, és nincs senki a hallótávolságban, akkor életmentő lehet, ha kéznél van a mobil.  

A nagyszülők esetében pedig érdemes a Gondosórát igényelni, amellyel az idős emberek egy gombnyomással tudnak mentőt hívni, amennyiben baj történik, és nincs a közelben segítség. A Gondosóra 65 év felett ingyen igényelhető minden magyar állampolgár számára, akik rendelkeznek magyarországi állandó bejelentett lakcímmel.

Mindemellett a család minden tagja számára érdemes balesetbiztosítást kötni, amellyel a balesetből adódó orvosi költségeket, műtéteket, orvosi segédeszközöket a biztosítási feltételeknek megfelelően fedezni lehet. Így a nehéz időszakban nem kell a családi kasszához nyúlni.

(Webrádió)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!