Önbizalmunkra nagy hatással lehet, ha nem a megszokott méretű vagy formájú a fülünk, még akkor is, ha csak számunkra látható a deformitás, mert hajunkkal jól tudjuk leplezni azt vagy olyan minimális az eltérés, hogy mások szinte észre sem veszik. Az
Aesthetica Orvosi Központ fülplasztika eljárásával bárki változtathat fülcimpáján. Hogy milyen esetekben lehet szükség a beavatkozásra, és milyen módon történik, erre kerestük a válaszokat cikkünkben.
Legfőbb ok: a genetika
A fülcimpa formáját alapvetően kétféle típusba sorolhatjuk: a lógó és a tapadó. Sokan nem tudják, de a fülcimpa alakját a szülőktől örököljük, mely a domináns gén által adódik tovább. Így amennyiben az erősebb génekkel rendelkező szülőnknek szabad, azaz lógó fülcimpája van, akkor szinte biztos, hogy a születendő gyermeknek is ilyen lesz.
A tapadó és a lógó fülcimpa között a különbség, hogy az előbbi teljesen az arcbőrhöz tapad, nagyon pici ívvel vagy ív nélkül. A tapadó fülcimpa csak akkor öröklődik, ha mindkét szülőnek ilyen formájú a füle, vagyis recesszív génjeik vannak. Az etnikai hovatartozás szintén befolyásolja fülcimpánk formáját.
Más befolyásoló tényezők
Deformitása többféle okból fordulhat elő, de leginkább a fizikai sérülés által történhet meg. A balesetek, sportolás vagy egyéb traumák alatt bekövetkezhet, hogy a fülcimpa alakja változik. Egy helytelenül végzett füllyukasztás miatt is megtörténhet, hogy elváltozik a fül formája. Az olyan esetekben pedig, amikor hosszú ideig viselünk nehéz fülbevalókat vagy a divatos fültágító eszközöket, szintén nagymértékben változhat a fülcimpa.
Sajnos egészségügyi okok hatására is módosulhat a fül formája. Akár olyan bőrbetegségek, mint az ekcéma vagy pszoriázis, illetve a fémallergia miatti duzzanat nagymértékű változást eredményezhet. Megoldásként a fülcimpa korrekcióját választhatjuk, mely hatékony beavatkozás.
A plasztikai eljárásról
A szimmetrikus arc egyik legfontosabb eleme a szép formájú fül. Akár 12 éves kortól elvégezhető szülői beleegyezéssel a fülcimpa plasztikája, mely segítségével a külsőnket arányosan alakíthatjuk, megszabadulva így a gátlásoktól. A plasztikai sebész által végzett beavatkozást követően már nem kell a hajunk mögé rejteni a fülünket.
A korrekció fokától függően altatásban vagy helyi érzéstelenítésben végzett műtétet követően egy hét múlva már visszatérhetsz a munkához, bár még néhány hétig egy fejpánthoz hasonló szorítókötést kell viselned. Egy hónapig pedig kerülni kell a vérnyomásemelő megterheléseket, sportolást, mely ütésekkel járhat. Bár néhány nappal a beavatkozást követően még érzékeny lehet a terület, a végeredmény mindezért kárpótolni fog.
(Webrádió)
Véleménye van? Szóljon hozzá!