TV műsor

Európa Liga - Máltai, izraeli és lett ellenfelekkel kezdenek a magyarok

Sport, 2017.06.19

A bajnoki ezüstérmes Videoton a máltai Balzannal, a bronzérmes Vasas az izraeli Beitar Jeruzsálemmel, míg a kupagyőztes Ferencváros a lett Jelgavával találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.

A hétfői nyoni sorsolás szerint az egyaránt kiemelt Videoton és Ferencváros hazai pályán, a Vasas pedig idegenben kezd az első körben. Az első mérkőzéseket jövő csütörtökön, a visszavágókat július 6-án rendezik.

A folytatásban a székesfehérváriak - szintén kiemeltként - az észt Nomme Kalju és a feröeri B36 Tórshavn párharcának győztesével, a ferencvárosiak a dán Midtjylland és a ír Derry City összecsapásának továbbjutójával, az angyalföldiek pedig az albán Partizani és a bolgár Botev Plovdiv párharcának nyertesével találkozhatnak.

A főtáblára jutáshoz négy párharcot kell nyerniük a magyar csapatoknak.


Az EL-selejtező 1. fordulójának párosítása:
Beitar Jeruzsálem (izraeli)-VASAS FC
FERENCVÁROS-FK Jelgava (lett)
VIDEOTON FC-Balzan (máltai)
Trencín (szlovák)-Torpedo Kutaiszi (grúz)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Tirana (albán)
Dacia Chisinau (moldovai)-Shkëndija (macedón)
Sirak (örmény)-Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucani (szerb)-Inter Baki (azeri)
Lech Poznan (lengyel)-Pelister (macedón)
Kajrat Almati (kazah)-Atlantas (litván)
Levszki Szófia (bolgár)-Sutjeska (montenegrói)
Zirä (azeri)-Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)-Altach (osztrák)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)-Gandzasar (örmény)
CSZKA Szófia (bolgár)-Irtis Pavlodar (kazah)
Vojvodina (szerb)-Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)-Milsami Orhei (moldovai)
Ordabaszi (kazah)-Siroki Brijeg (bosnyák)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)-Dinamo Batumi (grúz)
Slovan Bratislava (szlovák)-Pjunik (örmény)
Partizani (albán)-Botev Plovdiv (bolgár)
AEL Limassol (ciprusi)-St Joseph's (gibraltári)
Crvena zvezda (szerb)-Floriana (máltai)
Zeljeznicar (bosnyák)-Zeta (montenegrói)
Rabotnicki (macedón)-Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)-Osijek (horvát)
Skënderbeu (albán)-Sant Julia (andorrai)
Valletta (máltai)-Folgore (San Marinó-i)
AEK Larnaca (ciprusi)-Lincoln (gibraltári)
Glasgow Rangers (skót)-Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)-FK Sarajevo (bosnyák)
Haugesund (norvég)-Coleraine (északír)
Ventspils (lett)-Valur Reykjavík (izlandi)
Midtjylland (dán)-Derry City (ír)
Domzale (szlovén)-Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)-Vaduz (liechtensteini)
Stjarnan (izlandi)-Shamrock Rovers (ír)
St Johnstone (skót)-Trakai (litván)
Dinamo Minszk (fehérorosz)-NSÍ Runavík (feröeri)
Crusaders (északír)-Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)-Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)-Pristina (koszovói)
Odd (norvég)-Ballymena United (északír)
Nomme Kalju (észt)-B36 Tórshavn (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)-HJK Helsinki (finn)
AIK (svéd)-KÍ Klaksvík (feröeri)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-Suduva (litván)
Lyngby (dán)-Bangor City (walesi)
Levadia Tallinn (észt)-Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)-KR Reykjavík (izlandi)


Az EL-selejtező 2. fordulójának párosítása:
Partizani/Botev Plovdiv - Beitar Jerusalem/VASAS
FERENCVÁROS/Jelgava - Midtjylland/Derry City
Nomme Kalju/B36 Tórshavn) - VIDEOTON/Balzan
Zeljeznicar/Zeta - AIK /KÍ Klaksvík
Haugesund/Coleraine - Lech Poznan/Pelister
Apollon Limasszol (ciprusi) - Zaria Balti/FK Sarajevo
AEK Larnaca/Lincoln - Levadia Tallinn/Cork City
Bröndby (dán) - VPS Vaasa/Olimpija Ljubljana
Rabotnicki/Tre Penne - Dinamo Minszk/NSÍ Runavík
Kairat Almati/Atlantas - Skënderbeu/Sant Julia
IFK Norrköping/Pristina - St. Johnstone/Trakai
Slovan Bratislava/Pjunik - Lyngby/Bangor City
Panioniosz (görög) - Sirak/Gorica
Hajduk Split (horvát) - Levszki Szófia/Sutjeska
Stjarnan/Shamrock Rovers - Mladá Boleslav (cseh)
Zirä/Differdange - Astra Giurgiu (román)
Makkabi Tel-Aviv/Tirana - SJK Seinäjoki/KR Reykjavík
Csihura Szacshere/Altach - Dinamo Breszt (fehérorosz)
Aberdeen (skót) - Ordabaszi/Siroki Brijeg
Valletta/Folgore - Utrecht (holland)
Östersund (svéd)-Galatasaray (török)
Vojvodina/Ruzomberok - Brann (norvég)
Mladost Lucani/Inter Baki - Fola Esch/Milsami Orhei
Sturm Graz (osztrák) - Mladost Podgorica/Gandzasar
Crusaders/Liepaja - Sahtyor Szoligorszk/Suduva
Bala Town/Vaduz - Odd/Ballymena United
Dacia Chisinau/Shkëndija - Connah's Quay Nomads/HJK Helsinki
Gabala (azeri) - Jagiellonia Bialystok/Dinamo Batumi
Ventspils/Valur Reykjavík - Domzale/Flora Tallinn
Trencín/Torpedo Kutaiszi - Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)
Glasgow Rangers/Progres Niederkorn - AEL Limasszol/St Joseph's
Irtisz Pavlodar/Dunav Ruse - Crvena zvezda/Floriana
UE Santa Coloma/Osijek - Luzern (svájci)
(MTI)


Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!