Férfi kézilabda BL - Fazekas Gergő csapata továbbjutott

Sport, 2024.03.07

A válogatott Fazekas Gergő csapata, a lengyel Orlen Wisla Plock továbbjutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, mivel házigazdaként 29-28-ra legyőzte a portugál FC Portót az utolsó forduló csütörtöki játéknapján.

Fazekas Gergő Az európai szövetség honlapja szerint a magyar irányító három lövésből két góllal járult hozzá a sikerhez. A Lengyel Kupa-címvédő Plock a B csoport hatodik helyén végzett, a negyeddöntőbe jutásért pedig a francia Paris Saint-Germain lesz az ellenfele.

A csoportkör végeredménye:

B csoport:
1. SC Magdeburg (német) 24 pont, 2. Barcelona (spanyol) 22, 3. Telekom Veszprém 20, 4. Montpellier HB (francia) 14, 5. GOG (dán) 13, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 11, 7. FC Porto (portugál) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 0

A csoport:
1. THW Kiel (német) 22 pont, 2. Aalborg HB (dán) 19, 3. Paris Saint-Germain (francia) 17, 4. Industria Kielce (lengyel) 16, 5. PPD Zagreb (horvát) 14, 6. OTP Bank-Pick Szeged 13, 7. Kolstad HB (norvég) 11, 8. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 0

Az első két helyezett a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutottak.

A negyeddöntőbe jutásért:
OTP Bank-Pick Szeged - Telekom Veszprém (a továbbjutóra az Aalborg HB vár)
Orlen Wisla Plock - Paris Saint-Germain (a továbbjutóra a Barcelona vár)
GOG-Industria Kielce (a továbbjutóra a Magdeburg vár)
PPD Zagreb-Montpellier HB (a továbbjutóra a THW Kiel vár)

A párharcok első mérkőzéseit március 27-28-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.