Férfi kézilabda Eb - Egygólos izlandi siker a magyar csoportban

Sport, 2024.01.14

Izland némi szerencsével 31-30-ra nyert Montenegró ellen az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság magyar érdekeltségű müncheni csoportjának második fordulójában, vasárnap Münchenben.

Férfi kézilabda Eb - Montenegró - Izland Az északi szigetország csapata a 16. percben már öt góllal vezetett, ellenfele azonban fokozatosan felzárkózott és a 41. percben egyenlített. Innen újra ellépett három találattal Izland, hogy aztán Montenegró egy 5-1-es sorozattal fordítson, és négy perccel a vége előtt ismét vezessen. Nebojsa Simic bravúrosan védett, az izlandiak viszont visszaszerezték a vezetést és némi szerencsével nyerni tudtak. Ahogyan pénteken a magyar válogatott ellen, a montenegróiak ezúttal is nagyot küzdöttek, de a meccs legvégén többet hibáztak riválisuknál.

A Veszprém balszélsője, Bjarki Már Elísson három góllal járult hozzá a sikerhez.

A spanyolok Mannheimben 12 góllal nyertek Románia ellen, a veszprémi irányító Agustín Casado két, a szegedi jobbátlövő Imanol Garciandía három alkalommal talált a hálóba.

Az olimpiai címvédő franciák meglepetésre döntetlent játszottak Svájccal. A Telekom Veszprém francia játékosai közül a beálló Ludovic Fabregas hat, az irányító Nedim Remili négy, a balszélső Hugo Descat három alkalommal talált a hálóba.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló: A csoport (Berlin): Franciaország-Svájc 26-26 (14-14)

később: Németország - Észak-Macedónia 20.30
B csoport (Mannheim): Spanyolország-Románia 36-24 (17-12)