Férfi kézilabda Eb - Magabiztos sikerrel kezdett a világbajnok

Sport, 2024.01.11

A világbajnok dán válogatott 23-14-re nyert Csehország ellen a Németországban zajló olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, csütörtökön Münchenben.

A szünetben még csak 9-9 volt az állás, ám a második félidőben a szinte tökéletesen védekező dánok csupán öt gólt kaptak. A Barcelona kapusa, Emil Nielsen 18 lövésből 13-at kivédett.

A Veszprém jobbátlövője, Lukas Sandell öt góllal járult hozzá a svédek 29-20-as sikeréhez a bosnyákok ellen.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

D csoport (Berlin):
Norvégia-Lengyelország 32-21 (15-10)

Szlovénia - Feröer-szigetek 32-29 (13-13)

E csoport (Mannheim):
Svédország - Bosznia-Hercegovina 29-20 (14-7)

Hollandia-Georgia 34-29 (19-12)

F csoport (München):
Dánia-Csehország 23-14 (9-9)

Portugália-Görögország 31-24 (18-14)

A csoportok első két helyezettje jut tovább a középdöntőbe.

Az Európa-bajnokság győztese - illetve a kvótával még nem rendelkező legjobb csapat - kijut a nyári, párizsi olimpiára. A következő két legjobb együttes, amely még nem kvalifikált az ötkarikás játékokra vagy a selejtezőtornára, részt vehet a márciusi selejtezőn.