Férfi kézilabda NB I - A Tatabánya pontot veszített Budakalászon

Sport, 2024.03.23

A Tatabánya 30-30-as döntetlent játszott a Budakalász otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A vendégek a 13. percben, 6-5-nél vezettek utoljára. A folytatásban voltak már ötgólos hátrányban is, de az 58. perc elején kiegyenlítettek, és a hátralévő időben már nem született több találat. A kalásziaknál Kiss Bence hét góllal zárt, a vendégeknél Győri Mátyás hatszor talált be, az olimpiai kvótás magyar válogatott kapusa, Bartucz László pedig 15 védéssel járult hozzá a pontszerzéshez.

A Szeged otthon 16 góllal nyert a Csurgó ellen. A csongrádiaknál Tisza Levente kivételével minden mezőnyjátékos szerzett gólt, Luka Stepancic hét, Bodó Richárd és Szilágyi Benjámin hat-hat alkalommal talált be. A túloldalon Mladen Krsmancic hét góllal zárt.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):
CYEB-Budakalász - MOL Tatabánya KC 30-30 (17-12) OTP Bank-Pick Szeged - Csurgói KK 41-25 (22-15)

később: Dabas KC-Telekom Veszprém 18.00 HE-DO B.Braun Gyöngyös - QHB Eger 18.00 Carbonex-Komló - Fejér-B.Á.L. Veszprém 18.00