Férfi kosárlabda Magyar Kupa - Falco-siker a negyeddöntős rangadón

Sport, 2024.01.24

A címvédő és az elmúlt idényben magyar bajnok, jelenleg is éllovas Falco hazai pályán 22 ponttal legyőzte a pontvadászat második helyén álló Alba Fehérvárt a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa szerdai negyeddöntőjében.

Az előrehozott finálénak is beillő rangadón az NB I két legjobb csapata csapott össze, és - a nemrég a magyar válogatott másodedzőjeként is bemutatott - Milos Konakov együttese a nyitónegyedben szoros csatát vívott a Balogh Mátéra építő fehérváriakkal. A második játékrészt 13-8-cal kezdték a remekül lepattanózó vasiak, akik nemsokára gyakorlatilag eldöntötték a meccset: ezt a szakaszt ugyanis 33-21-re hozták. A nagyszünetben 54-40 volt az állás, a hazaiak főként a 12 pontos Benke Szilárd és a szintén válogatott, 11 pontos Pongó Marcell kosaraival vezettek magabiztosan.

A 25. percben húsz pontra nőtt a különbség (66-46), a vendégeknél csak Balogh és Vojvoda Dávid nyújtott elfogadható teljesítményt. Az utolsó játékrészben egy 10-2-es etappal nagy hajrát nyitott az Alba, de nem sikerült közel férkőznie riválisához, amely a vártnál simábban jutott be az MK Final Fourba. A meccs hőse a Falcót erősítő Perl Zoltán lett 22 ponttal.

Ami a többi negyeddöntőt illeti, a bajnokságban nem igazán remeklő csapatok vasi találkozóján a Körmend nem élt a hazai pálya előnyével, és Anderson Tolbert 30 pontja ellenére kikapott a Szegedtől. A Tisza-partiaknál Brendan Bailey 27 ponttal vitte a prímet.

A Szolnok-DEAC mérkőzésen a házigazdák remek hajrájuknak köszönhetően búcsúztatták a hajdúsági alakulatot.

A végjátékban dőlt el a ZTE-Pécs találkozó is, ám ott a 28 pontos Jordan Walker vezette vendégek örülhettek a végén.

A négyes döntőre április 6-7-én kerül sor, a helyszínt január végén jelöli ki a szövetség.

A kupa negyeddöntős mezőnye a bajnoki alapszakasz első fele után alakult ki, a tabellán kedvezőbb pozíciót elfoglaló együttes volt a pályaválasztó.

Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa, negyeddöntő:

--------------------------------------------
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)
Egis Körmend - SZTE-Szedeák 91-98 (31-16, 19-28, 17-23, 24-31)
Zalakerámia ZTE KK-NKA Universitas Pécs 75-78 (20-21, 21-15, 15-16, 19-26)
NHSZ-Szolnoki Olajbányász - DEAC 85-78 (20-18, 16-23, 23-17, 26-20)