Férfi kosárlabda NB I - Alba-siker és debreceni egyenlítés a ZTE ellen

Sport, 2024.04.16

A Fehérvár magabiztos sikert aratott Sopronban, míg a DEAC hazai pályán hosszabbítás után nyert a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján, ezzel a fehérváriak 2-0-ás előnybe kerültek, a Debrecen pedig 1-1-re egyenlített a negyeddöntős párharcban.

Vojvoda Dávidék Sopronban az első felvonást még hátrányban zárták, de többek között a 33 éves magyar válogatott játékos remek játékának és 33 pontjának köszönhetően végül 19 pontos sikert könyvelhettek el.

Debrecenben a házigazda kezdte jobban a mérkőzést, és a félidőre 14 pontra növelte előnyét, de a fordulás után feljavult a zalaegerszegiek játéka és a hajrában fordítottak. A DEAC azonban Andre Williamson kétpontosával hosszabbításra mentette mérkőzést, majd a ráadásban kiharcolta a győzelmet.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
DEAC-Zalakerámia ZTE KK 98-93 (26-19, 25-18, 19-24, 10-19, 18-13) - hosszabbítás után

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.
Sopron KC - Arconic-Alba Fehérvár 78-97 (23-22, 16-25, 16-27, 23-23)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.

korábban: Budapesti Honvéd Sportegyesület - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29) Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Falco javára.

NKA Universitas Pécs - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82-83 (26-17, 20-22, 17-24, 19-20) Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.