Férfi kosárlabda NB I - Döntőbe jutott a címvédő

Sport, 2024.05.03

A címvédő Falco pénteken 103-59-re legyőzte a Zalaegerszeget, ezzel 3-0-ra lezárta a párharcot és bebiztosította helyét a férfi kosárlabda NB I döntőjében, míg a Szolnoki Olajbányász 110-109-re múlta felül az Alba Fehérvárt, ezzel 2-1-re vezet.

A szombathelyiek erőt demonstráltak az elődöntő harmadik mérkőzésén, amelyen már az első negyedben magabiztos előnyre tettek szert. Ezt a folytatásban folyamatosan növelték, így nem forgott veszélyben az alapszakaszgyőztes vasiak győzelme és a döntőbe jutás sem. A mérkőzés legeredményesebb játékosa, a szombathelyi gárdát erősítő válogatott Perl Zoltán volt húsz ponttal.

"Nem számítottunk rá, hogy ennyire sima lesz. Azért benne volt a fejekben, hogy tavaly is a ZTE-vel játszottuk az elődöntőt és az első két simább meccs után a harmadik egy hosszabbításos, szoros meccs volt. Most is erre készültünk, de szerencsére sima győzelem lett" - mondta az M4 Sportnak a mérkőzést követően Perl Zoltán.

Székesfehérváron a hazaiak kezdtek jobban, és az utolsó negyedig vezettek, a hajrában azonban fordított a Szolnok, majd a vendéglátóknak sikerült hosszabbításra menteniük az összecsapást. A ráadás utolsó másodpercében viszont Demajeo Wiggins sikeres büntetőjével nyert és ezzel a két csapat párharcában előnybe került a Szolnok.

A negyedik mérkőzést hétfőn Szolnokon rendezik.

Eredmények, elődöntő, 3. mérkőzések:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 103-59 (26-14, 25-11, 26-17, 26-17)

A párharcot a Falco nyerte 3-0-ra.

Arconic-Alba Fehérvár - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 109-110 (37-18, 23-30, 18-23, 16-23, 15-16) - hosszabbítás után

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.