Férfi kosárlabda NB I - Egyenlített a DEAC

Sport, 2024.04.22

A DEAC hosszabbítás után 83-79-re legyőzte a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának negyedik, hétfői mérkőzésén, ezzel 2-2-re egyenlített a párharcban.

A hazai pályán játszó DEAC kezdte jobban a találkozót és a nagyszünetre már tízpontos előnyben volt, de a fordulás után feljavult a vendégek játéka, így a harmadik negyedben fordítottak. Az utolsó felvonásban fej fej mellett haladtak a csapatok, és a debreceniek hosszabbításra mentették a meccset.

A ráadást a hazaiak végül 11-7-re nyerték, így a párharcot az ötödik mérkőzés dönti el szerdán, Zalaegerszegen.

A címvédő Falco, a Magyar Kupa-győztes Szolnok és az Arconic-Alba Fehérvár már pénteken biztosította helyét az elődöntőben.

Eredmények, negyeddöntő, 4. mérkőzések:
DEAC-Zalakerámia ZTE KK 83-79 (19-8, 19-20, 13-29, 21-15, 11-7) - hosszabbítás után

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-2.