Férfi kosárlabda NB I - Falco és szolnoki siker

Sport, 2023.11.17

A címvédő Falco 103-96-ra legyőzte idegenben a Kecskemét együttesét a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A kecskemétiek egészen a mérkőzés utolsó percéig remekül tartották magukat, de a hajrában jobban kihasználta lehetőségeit a Falco. A legeredményesebb játékos ismét a válogatott Perl Zoltán volt, 29 ponttal.

Milos Konakov, a Falco vezetőedzője a találkozót követő sajtótájékoztatón elmondta, nem volt könnyű dolguk, hiszen sorozatban ez volt a negyedik mérkőzésük, amelyet idegenben játszottak, de játékosai végig összpontosítottak, így ezúttal is sikerült győzniük.

Forray Gábor, a kecskemétiek vezetőedzője elmondta: "Sajnos a kulcsfontosságú pillanatokban egy-egy védekezési hiba csúszott be, és a végjátékban több támadó lepattanót engedélyeztünk a Falconak, ami végzetesnek bizonyult. Perl Zoltán klasszis játékára készültünk, de nem tudtunk kellőképpen védekezni rajta."

Szolnokon is hasonlóan kiélezett összecsapás zajlott, a hazaiak az utolsó negyedben biztosították be a sikert a vendég MVM OSE Lions együttesével szemben.

"Nagyon nehéz meccs volt, kellemetlen ellenféle az OSE. A kulcs az volt, hogy a második félidőben keményebb lett a védekezésünk, egy az egyben agresszívabbak voltunk, a végén pedig beesett néhány dobásunk" - mondta a 16 pontos Lukács Norbert, a szolnokiak játékosa az M1 aktuális csatornának. Hozzátette, a szakvezetés kérésére agresszíven támadták a gyűrűt, ennek köszönhetően pedig több büntetőt tudtak kiharcolni.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-103 (20-21, 30-32, 25-25, 21-25)
Szolnoki Olajbányász - MVM-OSE Lions 76-70 (16-20, 21-20, 18-17, 21-13)