Férfi vízilabda BL - Egri diadal a Sabadell ellen

Sport, 2017.12.09

Az Eger férfi vízilabdacsapata hazai medencében kilenc góllal győzött spanyol riválisa, a Sabadell ellen a Bajnokok Ligája főtáblájának negyedik fordulójában.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

B csoport:
ZF-Eger - Sabadell (spanyol) 14-5 (3-1, 4-2, 5-2, 2-0)
------------------------------------------------------
az egri góldobók: Rasovic 5, Hosnyánszky, Vlahopulosz 2-2, Kovács, Angyal, Bedő, Avramovic, Hárai 1-1

Gyorsan kiderült, hogy a két csapat között - legalábbis ezen az estén mindenképpen - jelentős különbség van, méghozzá az Eger javára, amely 1-1 után a nagyszünetig négygólos előnyt halmozott fel, könnyed játékkal, szép találatokat szerezve (7-3). A harmadik negyedben tovább duzzadt a különbség, főleg az összesen öt alkalommal eredményes szerb Strahinja Rasovicnak köszönhetően (12-5), a befejező játékrészben pedig a spanyolok már egyszer sem tudták bevenni az egri kaput, miközben a házigazdák még két ízben betaláltak, s a végén kilencgólos győzelemnek örülhettek.