Giro d'Italia - Belga szakaszsiker, Pogacar őrzi előnyét, Valter maradt a 23.

Sport, 2024.05.23

Tömegbefutó végén a belga Tim Merlier diadalmaskodott a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 18. szakaszán. Az összetettben éllovas szlovén Tadej Pogacar továbbra is magabiztosan vezet, míg Valter Attila tartja 23. helyét.

A Fiera di Primiero és Padova közötti 178 kilométeres etap kedvezett a szökevényeknek, ugyanakkor a mezőny nem engedett senkinek sem nagy előnyt. A sprintet Merlier nyerte - ez volt az idei második szakaszsikere - az olasz Jonathan Milan és az ausztrál Kaden Groves előtt.

A Visma-Lease a Bike magyar bajnoka, Valter a főmezőny végén gurult be a 84. helyen a győztessel azonos idővel, és így tartja összetettbeli 23. helyét.

Eredmények (a viadal honlapja alapján):

18. szakasz, Fiera di Primiero-Padova, 178 km:
1. Tim Merlier (belga, Soudal - Quick-Step) 3:45:44 óra
2. Jonathan Milan (olasz, Lidl-Trek) azonos idővel
3. Kaden Groves (ausztrál, Alpecin-Deceuninck) a. i.
...84. Valter Attila (Visma-Lease a Bike) a. i.

Az összetett élcsoportja:
1. Tadej Pogacar (szlovén, UAE) 67:17:02 óra
2. Daniel Martínez (kolumbiai, Bora-Hansgrohe) 7:42 perc hátrány
3. Geraint Thomas (brit, Ineos Grenadiers) 8:04 p h.
...23. Valter 54:06 p h.

Pénteken a Mortegliano és Sappada közötti 157 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely közel 3300 kilométert teker, amíg vasárnap, Rómában célba ér.