Hosszú távú medencés úszó ob - Betlehem és Rohács nyert 10 kilométeren

Sport, 2023.03.03

A férfiaknál Betlehem Dávid, a nőknél Rohács Réka nyerte pénteken a hosszú távú medencés úszó országos bajnokság 10 ezer méteres versenyét Veszprémben.

A férfiaknál a veszprémiek sajátították ki a dobogót, az 1:44:53 órás eredménnyel győztes Betlehem az olimpiai távon - melyet nyílt vízen úsznak - klubtársait, Kalmár Ákost (1:46:21), valamint a tokiói ezüstérmes Rasovszky Kristófot (1:47:00) megelőzve diadalmaskodott.

A nőknél Rohács (Kőbánya SC) óriási csatában 1:59:10 órával nyerte a számot, mindössze 13 századdal előzte meg Balogh Vivient, az FTC úszóját. A harmadik helyen Olasz Anna (Szeged) végzett 2:01:02 órával.

Szombaton a korosztályos versenyeket - 1500 és 3000 méteren - bonyolítják le Veszprémben, vasárnap pedig a felnőtt mezőny 5000 méteres küzdelmeire kerül sor.