Jégkorong Erste Liga - A BJA lett az alapszakasz negyedikje

Sport, 2024.03.05

A Budapest Jégkorong Akadémia csapata végzett az alapszakasz negyedik helyén az Erste Ligában, miután 4-3-ra legyőzte a vendég Újpestet a zárófordulóban.

A playoff előtti utolsó játéknapra már eldőlt, hogy a magyar bajnoki címvédő FTC az első, a Corona Brasov a második és a címvédő Gyergyói HK a harmadik, de a negyedik, még a negyeddöntőben pályaelőnyt biztosító helyezés még kiadó volt.

A fordulatos összecsapáson végül a BJA diadalmaskodott, negyedik lett, és a Csíkszeredával találkozik majd, míg a lila-fehérekre a GYHK vár.

Az is kérdés volt még, hogy a rájátszásról lemaradó két gárda, a Dunaújváros és a FEHA19 közül melyikük zár sereghajtóként. Az Acélbikák otthon a Ferencvárossal, a fehérváriak pedig a hetedik DVTK-val csaptak össze. Mivel a FEHA kikapott Miskolcon - pedig az 55. percig vezetett -, ezért utolsó lett, a DAB mindhárom gólját Somogyi Balázs ütötte a hosszabbítás után megnyert összecsapáson.

alapszakasz, utolsó játéknap: Dunaújvárosi Acélbikák - FTC-Telekom 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után DVTK Jegesmedvék - FEHA19 3-1 (0-0, 0-1, 3-0) Budapest JAHC-Újpesti TE 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

10. FEHA19 44 5 6 4 29 84-157 31

A Csíkszeredától három pont levonva. Az első nyolc helyezett jutott a rájátszásba.