Jégkorong Erste Liga - Hosszabbításos mérkőzésen egyenlített a BJA

Sport, 2024.03.16

A Budapest Jégkorong Akadémia hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a vendég Csíkszeredát az Erste Liga negyeddöntőjében szombaton, így 2-2-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Káposztásmegyeren a székelyek az első harmad derekán kétszer is betaláltak. Schlekmann Márk közvetlenül a szünet után szépített, majd Pozsgai Tamás egyenlített. A 48. percben már a hazaiaknál volt az előny, azonban Becze Tihamér hosszabbításra mentette az összecsapást. Az első gólig tartó ráadásban sorra kapta a kiállításokat a Szereda, kétszer rossz csere miatt. Az egyik fórt pedig, 2.1 másodperccel a negyedik játékrész vége előtt, azaz a 80. percben Pozsgai kihasználta.

A következő találkozót hétfőn rendezik Csíkszeredában, majd a hatodik csata szerdán Káposztásmegyeren lesz.

A párharcban ez még csak a negyedik összecsapás volt, mivel az egy hete játszott találkozót bírói műhiba miatt újra játsszák majd csütörtökön, amennyiben 3-3 lesz az állás.

Negyeddöntő:

4. mérkőzés: Budapest JAHC-SC Csíkszereda (romániai) 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állás: 2-2.

Korábban: 5. mérkőzés: FTC-Telekom - DEAC 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

A párharcot 4-1-es összesítéssel az FTC nyerte.
Corona Brasov (romániai)-DVTK Jegesmedvék 5-4 (0-1, 4-0, 1-3)

Az állás: 3-2 a Brasov javára