Két magyar érem az U23-as birkózó Eb csütörtöki napján

Sport, 2024.05.23

Két bronzérmet szereztek a magyar női birkózók a Bakuban zajló U23-as Európa-bajnokság negyedik versenynapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Pók Karolina (68 kg) bolgár riválisát technikai tussal, az olaszt pedig tussal verte, s bár az elődöntőben 2-0-ra kikapott a háromszoros U20-as Eb-győztes ukrán Szkobelszkától, a csütörtöki bronzmérkőzést 5-3-ra megnyerte az U20-as Eb-2. moldovai Beda ellen. A Vasas birkózója ezzel pályafutása során másodszor lett harmadik az U23-asok kontinensviadalán.

Rajta kívül a Soltvadkert-KIMBA versenyzője, Virág Zsófia (76 kg) is bronzmérkőzést vívhatott, s mivel 4-2-re nyert az U20-as Eb-2. török Nazar Batir ellen, szintén dobogóra állhatott az azeri fővárosban.

Kedden a férfi kötöttfogásúak között László Koppány Simon (130 kg) ezüst-, Tösmagi Attila (77 kg) pedig bronzérmet nyert.