Női kézilabda Európa-liga - Súlyos váci vereség Norvégiában

Sport, 2024.01.14

A Vác 18 góllal kikapott vasárnap a norvég Storhamar HE otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, A csoport: Storhamar HE (norvég) - Praktiker-Vác 35-17 (16-10)
--------------------------------------------------

lövések/gólok: 55/35, illetve 46/17

gólok hétméteresből: 1/1, illetve 2/1

kiállítások: 4, illetve 4 perc

A magyar csapat egyszer sem vezetett az egész mérkőzésen. A találkozó négy hazai góllal kezdődött, a 22. percben pedig már nyolc találat volt a különbség. A szünetben 16-10-es előnyben volt a Storhamar, és a második félidőben még nagyobbra nőtt a különbség a csapatok között. A váciak 23 perc alatt mindössze négyszer találtak a hálóba, így nem kerülhették el a vártnál is súlyosabb vereséget.

Marincsák Nikolett hat, Kuczora Csenge három góllal, Bukovszky Anna 13 védéssel zárt. A túloldalon Olivia Linnea Löfqvist hét, Kristin Venn hat, Tina Abdula öt alkalommal talált be, Olivia Lykke Nygaard pedig húsz védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az egy-egy döntetlennel és vereséggel álló magyar együttes egy hét múlva a dán Nyköbing Falster HB-t fogadja a csoportkör harmadik fordulójában.

később: D csoport: Sola HK (norvég)-Mosonmagyaróvári KC, Stavanger 18.00