Női kosárlabda EK - Búcsúzott a Pécs a nyolcaddöntőben

Sport, 2024.01.18

Az NKA Universitas Pécs az idegenbeli 11 pontos vereség után, csütörtökön két ponttal nyert hazai pályán a török Kayseri ellen a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének a visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

nyolcaddöntő, visszavágó:
NKA Universitas Pécs-Kayseri (török) 72-70 (12-20, 17-9, 17-18, 26-23)
----------------------------------------------------------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Merész 14, Wallace 14, Tadic 12, Williams 12, Weninger 10

Továbbjutott: a Kayseri, 146-137-es összesítéssel.

A rájátszás 32-es mezőnyében a 23. helyen rangsorolt Pécs decemberben kettős győzelemmel búcsúztatta a skót Caledonia Gladiatorst, így került a 16 közé. A Kayseri csak a 26. helyről kezdte a playoffot, így viszonylag alacsony rangsorolásuk ellenére a baranyaiak élvezhették a pályaelőnyt a párharc során.

Jovan Gorec vezetőedző együttese egy hete 76-65-re kikapott a Törökország középső régiójában rendezett összecsapáson úgy, hogy az utolsó negyedet 21-6-ra elvesztette. A pécsi visszavágó sok hibával és kihagyott helyzettel indult, a 7. percben még mindig csak 7-7 állt a nagyórán. A hazaiak trénere 7-14-nél - amikor összesítésben már 18 pontos hátrányt kellett volna ledolgozni - időt kért, de hamarosan tovább nőtt a különbség (9-20). A folytatásban rákapcsoltak a baranyaiak, és 26-25-nél a vezetést is átvették, főként a válogatott Mérész Beatrixnak köszönhetően. A nagyszünetben 29-29 volt az állás.

Fordulás után jobbára török kosarakat láthatott a Nemzeti Kosárlabda Akadémia közönsége. Ekkor már Weninger Virág volt a hazaiak legjobbja, akik 42-41-nél kerültek ismét előnybe a 28. percben. A 46-47-ről induló zárószakaszban a magyarok keményen küzdöttek, de arra már nem volt esélyük, hogy az idegenben összeszedett 11 pontos hátrányt ledolgozzák. A Gorec-gárda legjobbja Mérész és Sydney Wallace lett 14-14 ponttal.

A Pécs a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését az EK-ban, a másik magyar csapat, a Szekszárd a csoportkör után búcsúzott.