Női kosárlabda Euroliga - Kikapott a Győr Franciaországban

Sport, 2024.01.10

A továbbjutásról már lemaradt Győr kikapott a francia Basket Landes vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában.

Eredmény, 11. forduló, B csoport:
Basket Landes (francia)-Serco UNI Győr 83-75 (25-26, 17-18, 23-11, 18-20)
-----------------------------------------------------------------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Carleton 17, Anigwe 15, Slocum 13, Dubei 11, Goree 11

A Győr már továbbjutási esélyek nélkül érkezett meg Mont de Marsanba, mivel 1/9-es győzelmi mérleggel sereghajtó volt a B csoportban. Cziczás László együttese egyetlen sikerét éppen a Landes ellen aratta októberben 79-66-ra. A franciák sem brillíroznak a szezon során, ugyanis 2/8-cal épphogy megelőzték a magyarokat a nyolcas alsó fertályában, eddigi két diadalukat a Salamanca és a Bologna ellen aratták.

A Rába-partiaknál a napokban hathetes kényszerszünet után visszatért az amerikai Kristine Anigwe, így a gárda immár sérültek nélkül utazott Franciaországba.

A szerdai meccs első negyedét kézben tartotta a Győr, főként a válogatott csapatkapitánya, Dubei Debóra révén. A vendégek másfél negyed alatt hét triplát dobtak be, a nagyszünetben 42-44 volt az állás, a magyarokat erősítő kanadai Bridget Carleton ekkor a mezőny legjobbjaként 12 pontnál tartott.

Fordulás után nagy fordulat állt be a meccsen, mivel a házigazdák egy 17-4-es rohammal faképnél hagyták a visszaeső zöld-fehéreket, az utolsó negyed 65-55-ről indult. Ebben már nem tudtak újítani a vendégek, így elszenvedték tizedik vereségüket a kontinentális elitben.

A Győr jövő szerdán a lengyel Polkowicét fogadja.