Női kosárlabda NB I - Döntőben a DVTK, egyenlített a Szekszárd

Sport, 2024.04.23

Az alapszakaszgyőztes DVTK 2-0-ás összesítéssel bejutott a fináléba a címvédő Sopron ellen, a Szekszárd pedig 1-1-re egyenlített a Győrrel szemben kedden a női kosárlabda NB I elődöntőjében.

Eredmények:

elődöntő, 2. mérkőzések:

-------------------------
Sopron Basket - DVTK HUN-Therm 60-74 (13-18, 19-20, 18-22, 10-14)

A párharc végeredménye: 2-0 a DVTK javára.

TARR KSC Szekszárd-SERCO UNI Győr 76-73 (24-22, 16-18, 18-16, 18-17)

Az állás: 1-1.

Az alapszakaszgyőztes Diósgyőr szombaton csaknem végig vezetve legyőzte 76-54-re a Magyar Kupát márciusban tizenkettedszer elhódító - a fináléban éppen a miskolciakat verő - Sopront, ezzel megőrizte hazai veretlenségét a bajnokságban. A keddi folytatásban is a miskolciak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és hat pontra megléptek a nyitónegyedben, főként a magyar válogatott Aho Nina tripláival. A folytatásban Gáspár Dávid együttese egy 8-2-es rohammal fordított a kétszeres Európa-bajnok szerb Jelena Brooks kosaraival, innentől kiegyenlített csata zajlott a pályán. A nagyszünetre a 3x3-as válogatott Papp Dia hármasával 32-38-ra jöttek fel a házigazdák.

Térfélcsere után tovább növelte a különbséget az Euroliga-negyeddöntős DVTK, amely az amerikai Kaila Charles és az ausztrál Darcee Garbin révén 14 ponttal eltávolodott, s innen a Sopron már nem tudott visszajönni. A hazaiak legjobbja a 20 pontos Brooks lett, míg a túloldalon Charles 19, Garbin 18 ponttal zárt.

A másik ágon a Magyar Kupa-bronzérmes Győr szombaton 83-75-re verte hazai pályán a Szekszárdot, majd a második meccsen Djokics Zseljko vezetőedző tanítványai kezdtek jobban, és hét ponttal elhúztak. A kanadai Bridget Carleton által irányított vendégek a 15. percben vezettek először, a félidőben 40-40 volt az állás. Fordulás után hat ponttal elléptek a házigazdák, Cziczás László csapata ledolgozta hátrányát, majd a zárószakaszban "mínusz" tízről is visszajött, aztán 73-73-nál a meccs hőse, a 25 pontos Kathryn Westbeld egy triplával eldöntötte a találkozót.

A párharc harmadik, utolsó mérkőzését csütörtökön vívják Győrben.