Női kosárlabda NB I - Rangadót nyert a Pécs

Sport, 2023.11.19

A Pécs hazai pályán óriási csatában, öt ponttal legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján, melyen a vendégek így elveszítették veretlenségüket a szezonban.

Az összecsapást az előzetesen esélyesebbnek nevezhető, Euroligában szereplő győriek kezdték jobban, az első negyedet kilenc ponttal nyerték, majd előnyüket gyakorlatilag a második szakasz végéig megtartották. A Pécs aztán a harmadik negyed közepén magára talált és egy 12-0-ás rohammal fordította. Innentől fej fej mellett haladtak a felek, az utolsó percben egy-két ponttal a győriek vezettek, ám 65-66 után már csak a házigazda talált gyűrűbe, így megszerezte szezonbeli harmadik sikerét.

A nap másik mérkőzésén, a nyeretlenek csatáján a BEAC a második félidőben mutatott meggyőzőbb játékával magabiztosan győzött a Szigetszentmiklós vendégeként.

Eredmények, női kosárlabda NB I:
NKA Universitas Pécs-SERCO UNI Győr 71-66 (18-27, 12-11, 24-16, 17-12)
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós - E.ON ELTE BEAC 56-73 (17-17, 13-12, 9-19, 17-25)