Női röplabda Bajnokok Ligája - Olasz győzelem a Vasas csoportjában

Sport, 2019.11.27

A Vasassal azonos csoportban szereplő olasz Conegliano 3-0-ra győzött a román Alba Blaj ellen Marosvásárhelyen a női röplabda Bajnokok Ligájában szerdán.

A D csoport második fordulójában lejátszott összecsapáson a hazaiak az első és a harmadik szettben meg tudták nehezíteni esélyesebb riválisuk dolgát, a második játszmában végig a vendégek domináltak.

A mérkőzés legjobbja a Conegliano olasz válogatott ütőjátékosa, Paola Egonu volt 19 ponttal.

A 2018-ban finalista románok - akik legközelebb a Vasassal találkoznak Érden december 19-én - így két mérkőzés után két vereséggel állnak, míg a most tavasszal döntős Conegliano két mérkőzésből két győzelemnél tart.

A Vasas kedden Érden 3-0-ra kikapott a csoportot vezető francia Nantes-tól.

Eredmény (az európai szövetség honlapjáról):
C.S.M. Volei Alba Blaj (román)-A. Carraro Imoco Conegliano (olasz) 0-3 (-22, -14, -22)