Női röplabda Extraliga - Vezet az Újpest az ötödik helyért

Sport, 2024.04.19

Az Újpest 3-0-ra nyert a Nyíregyháza otthonában a női röplabda Extraliga rájátszásában pénteken, az ötödik helyért zajló párharc harmadik mérkőzésén.

A magyar szövetség honlapja szerint a fővárosiaknál James Marin Whitney 14, Aleksandra Ivanova Milanova 13 pontot ütött. A hazaiaknál Antivero Salinas Asly Karielis 12 ponttal zárt. A párharc következő mérkőzését hétfőn rendezik Újpesten.

A hetedik helyért zajló párharc harmadik meccsén a házigazda Balatonfüred kétjátszmás vezetése után a Diósgyőr egyenlített, de az ötödik szettet ismét a hazaiak nyerték, így 2-1-es előnyben vannak. Diaris de la Caridad Pérez Ramos 19, Lucja Milena Laskowska 17 ponttal segítette a füredieket, a túloldalon Egri Klaudia és Marija Skoric 16-16 pontig jutott. A következő meccset kedden rendezik Miskolcon.

az 5. helyért, 3. mérkőzés:
Fatum-Nyíregyháza - Újpesti TE 0-3 (-19, -19, -21)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, az Újpest javára.

a 7. helyért, 3. mérkőzés:
Szent Benedek RA-DVTK Ongropack 3-2 (14, 21, -23, -15, 6)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, a Szent Benedek RA javára.