Női röplabda Közép-európai Liga - Nagy csatában nyert Olomoucban a Békéscsaba

Sport, 2018.10.10

A címvédő Békéscsabai RSE sikeresen kezdte a női röplabdázók Közép-európai Ligájának új idényét, miután nagy csatában, öt játszmában győzött a cseh VK UP Olomouc otthonában.

A sorozat honlapja szerint a magyar együttes a könnyedén megnyert első szett után a másodikat ugyanilyen simán elveszítette, majd a harmadik felvonás szoros békéscsabai sikert hozott, a negyedik pedig ismét simán lett a hazaiaké.

A döntő játszmában aztán a rossz kezdés (5-2) után a vendégek akarata érvényesült, akik az előző idény márciusi, békéscsabai fináléjában is 3-2-re verték cseh riválisukat.

A mezőny legeredményesebbje a magyar csapat montenegrói ütőjátékosa, Nikoleta Perovic volt 25 ponttal.

Kormos Mihály együttese legközelebb jövő kedden lép pályára a sorozatban, akkor hazai pályán fogadja a szlovák Slávia EU Bratislava csapatát.