Női vízilabda ob I - Sima győzelemmel került előnybe az UVSE a döntőben

Sport, 2024.05.05

Az UVSE 12-6-ra nyert a Ferencváros ellen a MOL női vízilabda ob I fináléjának első összecsapásán, így vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcában.

A Margitszigeten rendezett vasárnapi meccs a második negyed elejéig volt szoros, innentől a kapuban remeklő Magyari Alda vezette házigazdák kedve szerint alakult minden.

A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését szerdán 18.45-től a Népligetben rendezik, a találkozót élőben közvetíti az M4 Sport. Ha szükséges, a mindent eldöntő harmadik felvonásra jövő vasárnap a Margitszigeten kerül sor 18.30-tól.

Női ob I, döntő, 1. mérkőzés: UVSE - FTC-Telekom Waterpolo 12-6 (4-2 4-1, 2-1, 2-2)
------------------------------------------------------
gólszerzők: Faragó 4, Hajdú, Mácsai, Tiba 2-2, Varró, Baksa 1-1 illetve Gurisatti 2, Tóth-Csabai, Leimeter, Farkas, Gerendás 1-1