Női vízilabda világkupa - Negyedikként zárt a magyar csapat

Sport, 2023.06.26

A negyedik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott a világkupa szuperdöntőjében, az egyesült államokbeli Long Beachen: Bíró Attila együttese a vasárnapi bronzmérkőzésen 18-15-ös vereséget szenvedett a spanyol csapattól.

Női világkupa, szuperdöntő, a 3. helyért:
Spanyolország-Magyarország 18-15 (5-4, 6-5, 4-2, 3-4)
-----------------------------------------------------
a magyar gólszerzők: Garda 6, Hajdú, Keszthelyi-Nagy 3-3, Gurisatti, Rybanska, Faragó 1-1

A magyar szövetség sajtóközleményében Bíró Attila szövetségi kapitány úgy fogalmazott, a görögök elleni mérkőzés és az Egyesült Államok elleni elődöntő első két és fél negyede rendben volt, utána viszont elkezdett szétcsúszni a védekezés.

"Lábban és gyorsaságban még nem vagyunk ott, ahol majd lennünk kell, igaz, még nem is dolgoztunk ezen. Ma a védekezés nagyon gyenge volt, megérdemelten vezettek végig a spanyolok" - tette hozzá.

Hangsúlyozta, nem esett pánikba, mert tudja, hogy javulni fog a csapata. Mint mondta, az elmúlt két hét jól sikerült, a kőkemény munka alapján egyértelműen pozitív az összkép és a jövőkép is.

"Mára elfáradtunk mentálisan és fizikálisan is, de nem baj, ennek pont akkor lehet meg a gyümölcse, amikor a leginkább számít" - vélekedett Bíró.