Rövidpályás úszó Eb - Késely Ajna hetedik 400 méter gyorson

Sport, 2023.12.10

Késely Ajna hetedik lett 400 méter gyorson vasárnap az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság zárónapján.

A 22 esztendős magyar versenyző az előfutamból ötödikként jutott a döntőbe 4:04.44 perces idővel.

Késely szerdán 800, pénteken pedig 1500 méter gyorson volt bronzérmes, utóbbi számban saját országos rekordját megjavítva állhatott dobogóra. Ezen a távon - ami szinte már sprint a másik kettőhöz képest - viszont nem volt esélye a dobogóra.

A számot óriási csatában az olasz Simona Quadarella nyerte, mindössze hat századdal megelőzve a 800-on és 1500-on is győztes Anastasiia Kirpichnikovát.

"Nagyon éreztem az elmúlt napokat, azt a több mint öt kilométert, amit úsztam ezen az Európa-bajnokságon. Összességében azonban nem vagyok csalódott, önmagam felett átvettem az irányítást, a testemen és a mentális dolgaimon. Jól sikerült ez az Eb, örülök a két bronzéremnek" - nyilatkozta az MTI-nek Késely.