Sportlövő ob - Csonka nyert, Major világcsúccsal megegyező országos rekordot lőtt sportpisztolyban

Sport, 2017.09.17

Csonka Zsófia nyerte a női sportpisztolyosok versenyét a sportlövők 25 méteres országos bajnokságán, mégis Major Veronika teljesítménye vívta ki a legnagyobb figyelmet, miután az alapversenyben a világcsúccsal megegyező teljesítménnyel lett első.

A budapesti Fehér úti lőtéren rendezett viadalon a futócéllövészetről néhány éve pisztolyra váltó, mindössze 20 éves Major elképesztően teljesített. A 30 - úgynevezett - pontlövészetben egyetlen kilencest lőtt, s a 30 gyorsból is csupán 5 nem lett tizes, így 594 körrel végzett. A keszthelyi tehetség ezzel két körrel javította meg a felnőtt és nyolccal a junior magyar csúcsot.

Major fölényére jellemző, hogy a második Csonka - a szám 2015-ös Európa-bajnoka és londoni olimpiai hatodikja - 17 körrel maradt el tőle.

A fináléban aztán, melyben a belső tizesek értek egy pontot, a pécsiek tapasztalt lövője volt a jobb, s Major Veronika végül ezüstéremmel zárt.