Tokió 2020 - Bencic a női teniszezők olimpiai bajnoka

Sport, 2021.07.31

A svájci Belinda Bencic nyerte meg a tokiói olimpia női teniszversenyét, miután a szombati fináléban fordulatos meccsen legyőzte a cseh Marketa Vondrousovát.

A világranglistán 12. Bencic villámrajtot vett a döntőben, ugyanis azonnal brékelni tudta 22 esztendős prágai riválisát. A 2019-ben Roland Garros-döntős Vondrousova ezt követően sorozatban három játék megnyerésével fordított, ugyanis 24 éves riválisa rengeteget sokat hibázott. Ennek ellenére Bencic azonnal egyenlített, majd mindketten stabilizálták adogatójátékaikat, így jutottak el 5:5-ig. A svájci játékos ekkor - számára a legjobbkor - egymás után két játékot nyert, így egy óra elteltével vezetett.

A második felvonás elején ezúttal Vondrousova volt az, aki brékkel kezdett, majd riválisát állva hagyva 5:1-re elhúzott, kisvártatva pedig kiegyenlítette az összetett állást.

Az utolsó szett első öt gémjében négy brékre került sor, majd a 2019-es US Openen elődöntős svájci rendezte a sorokat, 5:3-nál a meccsért adogatott, és a második mérkőzéslabdánál a cseh méteres outot ütött. A finálé 2 óra 26 percig tartott.

A pályafutása ötödik tornagyőzelmét arató Bencic vasárnap a női párosok döntőjében is érdekelt lesz, Viktorija Golubic partnereként az idei Roland Garros-bajnok cseh Barbora Krejcikovával és Katerina Siniakovával találkozik.

Az egyes harmadik helyét az ukrán Jelina Szvitolina szerezte meg, miután a bronzmérkőzésen szetthátrányból fordítva, 2 óra 28 perc alatt legyőzte a kazah Jelena Ribakinát.

vegyes páros, a 3. helyért:
Ashleigh Barty, John Peers (ausztrál)-Nina Stojanovic, Novak Djokovic (szerb) játék nélkül

férfi egyes:

Pablo Carreno Busta (spanyol, 6.)-Novak Djokovic (szerb, 1.) 6:4, 6:7 (6-8), 6:4

női páros:

Laura Pigossi, Luisa Stefani (brazil)-Veronyika Kugyermetova, Jelena Vesznyina (orosz) 4:6, 6:4, 11-9 - döntő rövidítés