A Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ) koordinálásával, európai uniós támogatásból megvalósuló program során jellemzően használt ingatlanokat újítanak fel, a bérlőket pedig nyílt pályázat során választják ki - közölte az MMSZ pénteken az MTI-vel.
A Máltai Szeretetszolgálat tájékoztatása szerint az elmúlt hónapokban 127 bérlakás készült el, további 122 ingatlanban kivitelezési munkálatok zajlanak. Az eddig lezárult pályázatok után 70 épületbe összesen 258 lakó költözött be.
A Felzárkózó települések programban kialakított szociális bérlakások elsősorban a rossz körülmények között élő családok számára kínálnak lehetőséget, hogy magasabb komfortfokozatú épületekbe költözhessenek. Az átalakítás során korszerűsítik a házak nyílászáróit, az épületek hőszigetelést kapnak, modern fürdőt és konyhát alakítanak ki bennük, és újra cserélik az elektromos vezetékeket is. A bérlakásokat előrefizetős árammérőkkel szerelik fel, a lakók csak a kifizetett energiát tudják felhasználni, így nem halmozhatnak fel tartozást - írták.
A bérlők a településeken meghirdetett nyílt pályázaton juthatnak hozzá a lakásokhoz, a pályázás és a lakásbérlés feltétele a rendszeres, munkából származó jövedelem, a bérleti díj és a rezsi fizetése határidőre és a környezet rendben tartása.
Amennyiben minden feltétel teljesül, a családok öt évig maradhatnak az ingatlanban. Ez idő alatt felkészülhetnek arra, hogy megerősödve megtehessék a következő lépést, és önálló albérletbe vagy saját ingatlanba költözzenek, a szociális bérlakásra pedig új pályázatot írnak ki, hogy más családok is lehetőséget kapjanak.
Az együttműködő családokat a Felzárkózó települések program munkatársai számos módon segítik, hogy magasabb jövedelmet jelentő munkát vállalhassanak, képzéseken vehessenek részt vagy háztáji gazdaságban növényeket termeljenek - olvasható a közleményben.
(MTI)
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!