3x3-as kosárlabda-vb - Vereséggel búcsúzott a férfi válogatott Bécsben

Sport, 2023.06.02

A továbbjutásról már lemaradt magyar férfi 3x3-as kosárlabda-válogatott 21-10-re kikapott Hollandia csapatától pénteken a bécsi világbajnokság negyedik fordulójában, így nyeretlenül búcsúzott.

Csirke Ferenc kapitány együttese a szerdán a Mongóliától és Svájctól elszenvedett vereség után, péntek délelőtt 22-13-ra alulmaradt Japánnal szemben, így a zárófordulónak már nem maradt tétje.

Utolsó meccsén a Kelemen Balázs, Demeter Attila, Ivosev Tamás, Roszics Urosz összeállítású nemzeti csapat remekül tartotta a lépést a veretlenül éllovas hollandokkal, és minden kapott kosárra volt válasza. A helyzet 8-8 után változott, amikor az ellenfél elkezdte szórni a duplákat, Ivosev dulakodásért technikai hibát kapott, a rivális győztes duplája pedig négy perccel a vége előtt hullott a gyűrűbe.

A gárda így négy vereséggel, a D jelű ötös sereghajtójaként fejezte be szereplését a világbajnokságon.

A vb-n a csoportgyőztesek közvetlenül a negyeddöntőbe kerülnek, a másodikok és a harmadikok keresztbejátszanak a negyeddöntőért, a negyedikek és az ötödikek pedig búcsúznak a csoportkör végén.

Csütörtökön a női válogatott 1/3-as győzelmi mérleggel fejezte be vb-szereplését.