A világbajnok Márton Luana harmadik lett a Koreai Köztársaságban

Sport, 2023.08.12

Márton Luana a harmadik helyen végzett az 57 kilogrammos súlycsoportban a dél-koreai Cshuncshon Open nemzetközi tekvondóverseny szombati versenynapján.

A Madridban élő és készülő, 17 éves kiválóság - aki május végén Bakuban az első magyar női világbajnoki aranyérmet harcolta ki az olimpiai programban is szereplő sportágban - a tekvondó őshazájában húszfős mezőnyben lépett küzdőtérre. A viadal honlapjának eredményközlése szerint előbb egy hazai, majd egy vietnami rivális ellen nyert egyformán két menetben. Az elődöntőben viszont ugyanilyen arányban felülmúlta őt egy másik dél-koreai tekvondós, Kim Ga Hjon, akit viszont a döntőben az amerikai Faith Dillon gyűrt le két menetben.

A verseny pénteki nyitónapján mindkét magyar fellépő első lett: a tokiói olimpián ötödik, világ- és kétszeres Európa-bajnok Salim Omar az 58, míg a korábbi korosztályos Európa-bajnok Márton Viviana - Luana ikertestvére - a 62 kilósok között bizonyult verhetetlennek.