Azeri-magyar - Bakuban zárhatja le rossz sorozatát a Rossi-csapat

Sport, 2025.06.09

Azerbajdzsán vendégeként kedden Bakuban játssza utolsó felkészülési mérkőzését a szeptemberben kezdődő világbajnoki selejtezők előtt a magyar labdarúgó-válogatott, amely október óta nem nyert.

Labdarúgó Nemzetek Ligája - Marco Rossi kihirdette a keretet
Ahogy Marco Rossi szövetségi kapitány fogalmazott pénteken a svédektől elszenvedett kétgólos vereséget követően, a nemzeti együttes "negatív spirálban van", október óta immár öt találkozón nyeretlen maradt.

A magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakember irányításával ennél csak egyszer volt hosszabb sikertelenségi szériája a csapatnak, még 2021 júniusa és szeptembere között hat egymást követő meccsen nem tudott győzni.

A magyarok ráadásul sorozatban három vereségnél tartanak, ez negatív csúcsbeállítás a Rossi-érában, ugyanakkor Bakuban a papírforma alapján mindkét sorozatot lezárhatja az együttes, hiszen korábbi hét fellépésén mindig nyert az azeriek ellen.

A válogatott leginkább a gólszerzéssel áll hadilábon annak ellenére, hogy a támadójáték összességében jól működik: erre remek példa a törökök elleni mindkét osztályos találkozó a Nemzetek Ligájában, valamint a svédek elleni pénteki összecsapás, amelyeken több nagy helyzetet is kialakított az együttes az első félidőben, de ezek kimaradtak, a folytatásban pedig már az ellenfél tudott diktálni.

Rossi korábban úgy fogalmazott, hogy ezen a két felkészülési mérkőzésen szeretne majd kísérletezgetni, új taktikai elemeket kipróbálni, a svédek ellen azonban nem igazán tért el a korábban sikeresen alkalmazott rendszerétől, ezért könnyen elképzelhető, hogy Bakuban majd egy kissé "felforgatott" együttes lép pályára.

A szakvezető ezúttal sem számíthat Kerkez Milosra, aki szombaton elhagyta a telki edzőtábort, illetve Gazdag Dánielre, aki visszatért az Egyesült Államokba.
A magyarok kedden - közép-európai idő szerint - 18 órától Azerbajdzsán együttese ellen lépnek pályára Bakuban. Ez lesz az utolsó felkészülési lehetőség az őszi vb-selejtező előtt, melyben Portugália, Írország és Örményország lesz az ellenfél.

A kvartett első helyezettje kijut a jövő évi csúcseseményre, a második pedig a márciusi pótselejtezőn küzdhet tovább a részvételért.

A mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport, a Kossuth Rádió és a Nemzeti Sportrádió.

Fotó: MTI/Archív
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!