BENU férfi vízilabda MK - Döntőben az OSC

Sport, 2022.12.09

Elsőként az OSC jutott a BENU férfi vízilabda Magyar Kupa fináléjába, mivel péntek este a Komjádi Uszodában zajló négyes döntő első elődöntőjében 12-10-re nyert a Honvéd ellen.

Némi meglepetésre a Honvéd - amely a 2011/12-es idényben jutott legutóbb döntőbe a kupában - megnyerte az első két negyedet, az újbudaiak azonban a harmadik felvonásban néhány perc alatt ledolgozták háromgólos hátrányukat, majd fordítottak is.

A záró játékrészben új erőre kapott a Honvéd, Manhercz Ádám révén egyenlített, de az utolsó percekben újra kijött a két csapat közti különbség, így az OSC diadalmaskodott.

BENU férfi vízilabda Magyar Kupa, négyes döntő, Komjádi Uszoda:

elődöntő:
Genesys OSC Újbuda - EPS-Honvéd 12-10 (3-4, 1-3, 4-0, 4-3)
-----------------------------------------------------------
gólszerzők: Manhercz K. 3, Burián, Dala 2-2, Angyal, Bundschuh, Salamon, Tóth M., Vigvári Vi. 1-1, illetve Hosnyánszky 3, Hessels B. 2, Hessels S., Simon, Ekler, Manhercz Á., Baksa J. 1-1