Birkózó Eb - Bajcajev olasz riválissal küzd a bronzért

Sport, 2023.04.18

Bajcajev Vlagyiszlav az olasz Benjamin Konrad Honisszal csap össze a bronzéremért kedd este a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában a zágrábi birkózó Európa-bajnokságon.

A tavalyi kontinensviadalon ezüstérmes Bajcajev hétfőn előbb simán legyőzte a lengyel Zbigniew Baranowskit, majd az elődöntőben kikapott a címvédő azeri Magomedkhan Magomedovtól. Helyosztós riválisára a második versenynap második mérkőzéséig kellett várnia, amit Honis a svájci Samuel Scherrerrel vívott a vigaszágon. Az amerikai származású olasz a meccset 5-1-re nyerte, így ő léphet szőnyegre az esti programban.

A második versenynapon a délelőtti programban Halidov Gamzatgadzsi (61 kg), Kuramagomedov Murad (74 kg), Püspöki Patrik (86 kg) és Ligeti Dániel (125 kg) lép szőnyegre magyar részről.