Birkózó-vb - Bajcajev a nyolcaddöntőben is győzött

Sport, 2022.09.17

A tavasszal Európa-bajnoki ezüstérmes Bajcajev Vlagyiszlav második mérkőzését is simán nyerte, így bejutott a legjobb nyolc közé a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

A szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában szereplő Bajcajev a dél-koreai Szeo Min Von elleni sima sikerrel melegített, a folytatásban pedig a harmadik kiemelt, Ázsia-bajnoki második mongol Batzul Ulziisaikhan ellen lépett szőnyegre, aki szintén nem tudta igazán megnehezíteni a dolgát.

Bajcajev a meccsen végig magabiztos volt, jól állt a lábán, s gyakorlatilag indítani sem nagyon engedte ellenfelét, akit rögtön a meccs elején levitt egyszer (2-0), majd a harmadik perc közepén szép lábratámadással mögékerült (4-0).

A szünetet követően sem sokat változott a meccs képe, csupán annyiban, hogy az északoszét származású Bajcajev kevesebbet kezdeményezett. Ulziisaikhan keményen küzdött, de képtelen volt feltörni ellenfele védekezését, aki ráadásul a hatodik perc elején egy újabb szép levitellel (6-0) eldöntötte a mérkőzést.

Bajcajev az elődöntőért a szlovák színekben versenyző Batyrbek Tsakulovval csap majd össze.