A tavaly a Konferencia-liga főtábláján szerepelt rivális 35 perc után a svájci Stefan Gartenmann öngóljával szerzett vezetést, de közvetlenül a szünet előtt a magyar bajnok egyik nyári szerzeménye, az ír Callum O'Dowda szép fejessel egyenlített.
A meccset végül a magyar válogatott Varga Barnabás fejese döntötte el a második félidő elején.
A visszavágót jövő szerdán 20 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a horvát Rijeka és a bolgár Ludogorec továbbjutójával találkozik a harmadik körben, a vesztes az Európa-liga kvalifikációjában folytatja a szereplését a szerb Crvena zvezda vagy a gibraltári Lincoln Red Imps ellen.
A magyar bajnoknak három kört kell sikerrel vennie a BL-ben, hogy főtáblára jusson, de egyetlen párharc megnyerése már azt jelentené, hogy ősszel is versenyben lesz valamelyik európai kupasorozatban, legrosszabb esetben a Konferencia-ligában.
Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
Noah (örmény)-FERENCVÁROSI TC 1-2 (1-1)
Abovjan, v.: Ricardo de Burgos (spanyol)
gólszerzők: Gartenmann (36. , öngól), illetve O'Dowda (45. ), Varga B. (50. )
piros lap: Cissé (82. )
sárga lap: Grgic (48. ), Ferreira (49. )
NOAH:
Cancarevic - Boakye, Silva, Muradjan (Matheus Aias, 86. ), Sualehe (Thorarinsson, 70. ) - Grgic (Jakolis, 54. ), Eteki, Sangare, Ferreira (Hambardzumjan, 54. ) - Ulad Omar (Manveljan, 70. ), Gregorio
FERENCVÁROSI TC:
Dibusz - Makreckis (Szalai G., 91. ), Gartenmann, Cissé, Ötvös - Levi (Maiga, 77. ), Tóth A., Keita (Raemaekers, 69. ), O'Dowda - Joseph (Szevikjan, 77. ), Varga B. (Pesic, 69. )
A szeles időben rendezett találkozó első helyzete a Ferencváros előtt adódott, egy bal oldali szöglet után Varga Barnabás igencsak közel járt a gólhoz, de fejese a jobb kapufán csattant.
Alapvetően a zöld-fehérek irányították a játékot, ugyanakkor látszott, hogy ez a csapat idénybeli első tétmérkőzése, mert a támadásokból hiányzott a lendület és az átütőerő. Többnyire a két büntetőterület között zajlott a játék, elsőként a hazai kapusnak kellett bravúrral védenie, amikor bő félóra után Joseph közeli lövését lábbal hárította.
Nem sokkal később mégis az örmény együttes szerzett vezetést a ferencvárosi védelem hathatós segítségével, ugyanis Cissé adta el a labdát a saját térfelén, majd a jobb oldalról érkező, megpattanó beadásba Gartenmann olyan szerencsétlenül tette bele a lábát, hogy a labda Dibusz kapujába pattant.
A magyar válogatott kapusnak ezt követően volt egy nagy védése is, viszont közvetlenül a szünet előtt sikerült az egyenlítés, mert Makreckis remek jobb oldali beadását a debütáló O'Dowda bevetődve fejelte a kapuba.
Magyar szempontból remekül kezdődött a második félidő, mert alig öt perc elteltével Levi bal oldali szabadrúgása után Varga fejelt a keresztléc alá.
A vezetés megszerzése után az FTC egyértelműen kontrollálta a mérkőzést, igyekezett minél hosszabban birtokolni a labdát, miközben érezhetően megfelelt számára az egygólos előny, azaz a támadásokban nem vállalt kockázatot.
A Noah hátrányban nem tudott nyomást gyakorolni Dibusz kapujára és mivel a hajrában sem tudott újítani, így esélye sem volt az egyenlítésre, amin az sem változtatott, hogy Cissé kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a meccset az FTC.
Tetszett a cikk?
Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!