Csere Gáspár és Szabó Tünde nyerte a Budapest Maratont

Sport, 2020.10.11

A férfiaknál Csere Gáspár, a nők mezőnyében pedig Szabó Tünde nyerte a vasárnap rendezett 35. Spar Budapest Maratont, amely egyben a klasszikus táv országos bajnoksága is volt.

A férfiaknál és a nőknél sem jött össze a címvédés: a tavalyi bajnok Jenkei Péter ezúttal második lett a 2018-as győztes Csere Gáspár mögött, Gyurkó Fanni pedig idén nem indult.

A hagyományos viadalon ezúttal is több távon indulhattak a futók. A mezőny a megszokott 30 ezres létszámnak ezúttal a harmada volt, de így is mintegy húsz országból érkeztek az indulók. A rajt minden esetben kisebb, néhány száz fős csoportokban zajlott.

A szervező Budapest Sportiroda teljes mértékben betartotta és betartatta a hatóságok által előírt vagy ajánlott egészségügyi óvintézkedéseket, csak tünetmentes futók indulhattak, mindenkinek arcmaszkot kellett viselnie és testhőmérséklet-mérésen kellett átesnie, mielőtt belépett volna a versenyzónába.