Díjugrató vk - Magyar siker az első nap legrangosabb számában

Sport, 2023.05.18

Szuhai Péter révén magyar sikerrel zárult a Nemzeti Lovardában vasárnapig tartó 37. Gróf Széchenyi István díjugrató emlékverseny első, csütörtöki napjának legrangosabb versenye.

A viadal honlapja szerint 46 páros állt rajthoz a 145 centiméteres akadályokra, az NLSF Díjáért kiírt számban, amelyben 18 lovas teljesítette hibátlanul a pályát. Közülük - Chacco S Girlstar nyergében - a magyar válogatott versenyző volt a leggyorsabb 70.23 másodperces idejével.

Másodikként szintén hazai versenyző zárt, ugyanis Mráz Tamás és BN Silver mindössze 16 századdal maradt el a győztestől, a harmadik helyet pedig az osztrák Gerfried Puck szerezte meg.

A nyitónap további négy versenyéből három szintén hazai diadallal zárult. A 120-125 centis akadályokkal rendezett Dallmayr fiatal lovak versenyszámát ifj. Szabó Gábor nyerte Genius Conference nyergében 58.23 másodperces hibátlan teljesítménnyel, míg a 125 centis akadályokkal lebonyolított Small Tour Schleich Díját Göttler Vilmos hódította el Jégvirággal 63.92 másodperces, ugyancsak hibátlan lovaglással. A zárószámban, a 140 centis akadályokon megtartott Five Star Horse Auctionben Szuhai Rodrigo és Cornet nevű lova győzött 57.97 másodperces hibátlan produkcióval. Csütörtökön kizárólag a Concorde díjáért 135 centis akadályokon rendezett számban született külföldi siker, méghozzá az osztrák Josef Schwarz révén.

A közel 150 ezer euró összdíjazású versenyhétvége két legfontosabb versenye a szombati Honvédelmi Minisztérium díjáért zajló világkupa és olimpiai minősítő versenyszám, illetve a vasárnapi Szerencsejáték Zrt. Grand Prix lesz, mindkettőt élőben közvetíti az M4 Sport.