Elhunyt a 146-szoros válogatott kosárlabdázó Pálffy Tamás

Sport, 2025.08.13

Hetvenhat esztendős korában elhunyt Pálffy Tamás 146-szoros válogatott kosárlabdázó - adta hírül a magyar szövetség (MKOSZ) honlapja szerdán.

Pállfy négyszeres magyar bajnok volt - kétszer a Honvéddal, kétszer a Csepellel szerzett aranyérmet-, 1971-ben és 1972-ben pedig az Év játékosának választották.

A magyar válogatottal a 1969-es Európa-bajnokságon nyolcadik volt. 2005-ben beválasztották az elmúlt 50 év 25 legjobb férfi kosárlabdázója közé.
(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!